Otázky a odpovede

Chystáte sa prvý raz na dovolenku na lodi? Tu nájdete zopár užitočných rád, ktoré sa vám pri pobyte na plachetnici určite zídu. Na lodi platia trochu iné pravidlá, ako na pevnine a je dobré byť na to pripravený.

Tu nájdete rezervačný systém, v ktorom si môžete zabookovať jachtu na vami zvolené obdobie. Ak máte nejaké špeciálne požiadavky ohľadom termínov alebo ďalších informácií, sme tu pre vás na adrese info@firstsailing.eu.

Áno, poskytujeme aj túto možnosť, vždy po predchádzajúcej dohode. Kontaktujte nás v prípade, že máte záujem o takýto typ prenájmu.

Áno, najmä v čase mimo sezóny vieme organizovať aj jednosmerné plavby. Takto je možné si prenajať jednu i viac lodí. Cena je v takýchto prípadoch dohodou.

Štandardne sa platí 50% pri rezervácii lode, zvyšných 50% najneskôr štyri týždne pred plánovanou plavbou. Platobné podmienky je v určitých prípadoch možné upraviť podľa dohody.

Prenájom lode štandardne zahŕňa použitie lode s kompletným vybavením (o výbave lodí sa dočítate v sekcii Naše jachty), pomocný čln, kapitánsku knihu a navigačné mapy. Cena zvyčajne nezahŕňa: poplatky za palivo prístavné poplatky, poplatky za kotvenie transfer honorár pre kapitána vratný depozit voda, elektrina a miestne dane počas doby prenájmu poplatok za čistenie lode turistickú daň (1 EUR/osoba/deň) individuálne poistenie členov posádky Viac informácií nájdete v platnom cenníku za prenájom.

Áno. Musia to byť medzinárodne uznávané kapitánske skúšky. Viac informácií o kapitánskych kurzoch získate tu. Na rekreačnú plavbu s našimi jachtami vám postačí úroveň Day skipper.

Áno, môžete si prenajať kapitánske služby. Ak potrebujete v tomto smere pomoc, zabezpečíme vám skúseného kapitána. Jeho služby vyjdú cca 120 EUR na deň. Vašou povinnosťou je postarať sa o jeho stravu a ubytovanie na lodi počas plavby.

Niekedy je možné za služby v prístave platiť v eurách, ale pripravte sa na to, že treba mať vždy kuny v hotovosti. Cenník prístavných poplatkov nájdete napríklad na stránke www.aci-club.hr. Platobné karty sa dajú použiť v prístavoch, reštauráciách, obchodoch a supermarketoch, ale nie je to pravidlom. Po celom pobreží a na ostrovoch je dostatočná sieť bankomatov.

Posteľná bielizeň je zabezpečená pre každého člena posádky a pre každú osobu je pripravený malý a veľký uterák. Ak si želáte extra posteľnú bielizeň, je možné si ju doobjednať. Je dobré si so sebou priniesť vlastné osušky na slnenie a kúpanie.

Kuchynky na našich jachtách sú kompletne vybavené (plynový varič, rúra, chladnička, základný riad, príbory). Mikrovlnná rúra je na First 45 a Oceanis 58 "Axiera".

Deti na palube nie sú problém. Nevyhnutný je však neustály dozor dospelej osoby a dodržiavanie bezpečnostných opatrení. Predovšetkým použitie bezpečnostnej siete, ktorá sa natiahne okolo zábradlia na lodi po obvode paluby. Za príplatok vám ju zabezpečíme, treba si ju však vopred vyžiadať. Odporúčame vám používať detské bezpečnostné vesty, najmä v nepriaznivom počasí.

Ste pripravený na letnú dovolenku na mori?
Rezervácia