O nás

Jachting je naše hobby, práca, naša obrovská vášeň. Venujeme sa jej od detstva a sme šťastní, že sa jej môžeme venovať aj profesionálne. Naša spoločnosť sa postupne vyvíjala, od začiatkov v roku 1990 sme prešli dlhú cestu. V tom čase sme sa venovali námornému jachtingu na amatérskej úrovni, postupne sme sa tejto činnosti začali venovať profesionálne. V roku 1999 sme založili firmu na prenajímanie jácht v Chorvátsku. V roku 2006 sme založili slovenskú spoločnosť First Sailing, s. r. o. V roku 2008 sme založili spoločnosť MAŠA d.o.o. (First Sailing Chorvátsko), aby sme mohli začať budovať vlastnú flotilu športovo – rekreačných lodí. Postupne sa naša spoločnosť neustále vyvíja a v roku 2015 sme prešli na nový názov spoločnosti FIRST YACHTING, s. r. o.
V súčasnosti má naša spoločnosť dominantné  postavenie na Chorvátskom charterovom trhu v rámci ponuky one design lodí so svojou flotilou lodí Beneteau.

ONE DESIGN

Kategória „one design“ je súťažnou metódou, v ktorej majú všetky zúčastnené plavidlá rovnaké alebo veľmi podobné technické a designové parametre. Jediným konkurenčným prostriedkom sa tak na pretekoch stáva štartovací čas a schopnosti posádky. Limituje sa handicap technického charakteru a znižujú sa počiatočné náklady na vstup do súťaže. Táto kategória je preto populárna svojou spravodlivosťou výsledku. Pre milovníkov jácht, pohybu a športu je „one design“ labužníckou high light akciou sezóny, s neopakovateľnými estetickými a športovými zážitkami.

Našim cieľom je neustále zlepšovať služby, ktoré poskytujeme. Snažíme sa byť flexibilní a vychádzať našim klientom maximálne v ústrety. Okrem klasických prenájmov našich lodí organizujeme a aj  spolu-organizujeme regaty, firemné akcie vo forme teambuildingov či eventov. V našom portfóliu služieb je tiež škola jachtingu a certifikované RYA kurzy.
 

Ste pripravený na letnú dovolenku na mori?
Rezervácia