Skryté pláže a miesta na dovolenku na lodi v Chorvátsku

Skryté pláže a miesta na dovolenku na lodi v Chorvátsku

Už Vás prestali baviť apartmány (hotely) ďaleko od mora ? Preplnené pláže, kde si nemôžete ľahnúť a vychutnať si pokoj a šum mora ? Posledné roky veľa ľudí sa rozhodlo navštevovať Chorvátsko a patrí medzi najnavštevovanejšiu dovolenkovú destináciu. Okrem hotelov a apartmánov tu môžete vyskúšať ešte jedno zaujímavé ubytovanie!

Poďte vyskúšať dovolenku na lodi a môžete si užiť ubytovanie priamo na mori. Zažijete súkromnú pláž a nikto Vás nebudete vyrušovať pri dovolenkovaní. Loďou sa dostanete na miesta, kde sa možno bežný suchozemský užívateľ dovolenky ani nedostane. Môžete objavovať zákutia ostrovov, ktoré ukrývajú pláže, kde nenájdete ani nohu. A samozrejme každý deň ste na inom mieste, ktoré bude vyhovovať len Vám.

BIŠEVO

Ostrov, za ktorým už vidíte len šíre otvorené more a keby chcete ísť ešte ďalej dostanete sa už len do Talianska. Biševo je typické krásnou Chorvátskou prírodou s pár obyvateľmi, ktorý Vám s radosťou chytia čerstvé ryby alebo morské plody. Ostrov nedisponuje hotelmi ani apartmánmi môžete tu prenocovať len na lodi. Na ostrove z opačnej strany sa nachádza jaskyňa „Modra špila“, kde chodia cez deň turisti, ale skoro ráno je najkrajšia, vtedy tam neuvidíte ani nohu

STINIVA, Vis

Ostrov Vis skrýva nádhernú pláž v malej zátoke Stiniva s jemným štrkom. Táto pláž patrí medzi najkrajšie pláže v Európe a je vhodná pre všetkých, tak ako aj pre rodiny s deťmi, tak aj na romantiku s partnerom. Najlepší prístup máte na túto pláž od mora, môžete zakotviť priamo pred zátokou a následne sa preplaviť motorovým člnkom na pláž.

MALI BOK, Cres

Ostrov Cres je typickým exotickým ostrovom, kde nájdete množstvo zátok obklopených vysokými skalami. Na plážach môžete vidieť krásne azúrové more s jemným štrkom, ktorý je príjemný pre vaše nohy. Neuvidíte tu množstvo stánkov a reštaurácií, len krásnu neporušenú prírodu. Ideálna návšteva pláže Mali Bok je z rána, preto lebo poobede sem zvykne prísť už určitý počet turistov.

BERITNICA, Pag

Ostrov Pag je známy, ako turistický ostrov plný diskoték a reštaurácií. Ale na južnej strane ostrova sa nachádza krásna zátok Beritnica s tyrkysovým morom. Na tejto pláži nájdete aj polojaskyne a skalné steny pre horolezcov.

Foto: Croatia.hr / Ivo Pervan

Slané jazero MIR, Dugi Otok

Dugi Otoku prináleží označenie „Najkrajší na Jadrane. Jeho veľkou zaujímavosťou je to, že vo vnútri ostrova sa nachádza slané jazero Mir (slovenský preklad: „Mier“). Jazero je preto slané lebo je prepojené podzemnými trhlinami s morom. Je to jedinečný skvost nachádzajúci sa v Chorvátsku a stojí za to ho prebádať.

Foto: Croatia.hr / Ivo Pervan

First Yachting

Ste pripravený na letnú dovolenku na mori?
Rezervácia